GÜZELLİK DOLABI RÖPORTAJI

güzellik dolabı

Merhaba, seni tanıyabilir miyiz? Nasıl başladı güzellik merakın ve blog serüvenin?

 

Merhaba, ben Gülnur. Aslında kendimden bahsetmeyi pek sevmediğim için kendimi anlatmakta zorlansam da kısaca Makedonya göçmeniyim ve kültürümden gelen süslülük özelliklerinin tümünü taşımaktayım. Bu yüzden güzellik merakım küçüklüğümden beri süre geliyor. Blog yazmaya da yaklaşık 4 sene önce başladım. Katıldığım ünlü bir markanın yarışmasıyla Cannes’a gitmiştim. Aslında bir bloğum vardı ve orada tanıştığım diğer blogger arkadaşlardan çok etkilenerek üstünde daha fazla durmaya böylelikle başlamış oldum.

 

Güzellik anlayışı herkes için aynı mıdır? Neye göre değişir güzellik anlayışı?

 

Güzellik anlayışı herkes için kesinlikle aynı değildir. Hepimiz farklı zevklere, farklı düşüncelere, farklı kişiliklere sahibiz. Bu nedenle tercihlerimiz farklıdır. Bir konu hakkında zıt şeyleri savunabiliyoruz.Farklı şeylere ilgi duyabiliyoruz. Bu da güzellik kriterlerimiz de ki farklılıkları oluşturuyor.

 

Güzelliğin kriterleri nedir? Yani okuyucularımıza güzel olmak istiyorsanız mutlaka şunları yapmalısınız dediğiniz şeyler var mı?

 

Güzelliğin kriterleri herkes için değişiklik gösterse de bence boy ve kilo oranı uyumlu olan, düz karna sahip, teni ve saçları bakımlı olan herkes güzel görünür. Bu yüzden yaş kaç olursa olsun bence herkes spor yapmaya ve kendine bakmaya özen göstermelidir. Sağlıklı beslenmek ve bol su içmeyi de unutmamak gerek.

 

Bakım konusunda neler öneririsin?

 

Cildinizi her gece yatarken ve sabah uyandığınızda mutlaka yıkamalısınız. Asla makyajla uyumayın. Bu hem cildi yoruyor, hem de çabuk yaşlandırıyor. Cildinizi uygun nemlendiricilerle dışardan mutlaka desteklemelisiniz. Doğal nem ve yağ dengesini sağlamak için cilt maskeleri önemli yer tutar. Haftada 1 ya da 2 kere cildinize uygun maskeler uygulamalısınız.

 

2016 yılında makyaj trendleri neler olacak?

 

2016 yılında 1970’lerin birçok makyaj trendi hayatımıza girecek olsa da 60’ların Twiggy makyaj stili en öne çıkan detaylardan olacak. Bu makyajda en önemli unsur gözler. Uzun kirpikler göz önünde olacak, özellikle ipek kirpik uygulatan bir çok kişiyle karşılaşacağız. Dudaklar genelde mat nüde renklerde olacak. Ancak şarap kırmızısı bu yılda en çok kullanılan rujlar arasında yerini alır.

 

Hep tartışılan konu; bakımlı kadın ve güzel kadın arasındaki fark nedir?

 

Bakımlı olmak sadece makyaj yapmak değildir. Çok güzel bir bayan olabilirsiniz ancak kendinize   bakmadıktan sonra güzelliğin hiçbir anlamı kalmaz. Ya da güzel olmayan biri kendine çok iyi bakarak kilosuna ve bakımına dikkat ederek tüm gözleri üstüne toplayabilir. “Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır.” Lafını boşuna söylememişler.  Bu yüzden güzellik ve bakım birbirinden ayrılmayacak ikili aslında.

 

Spor yaparken güzel gözükmek için neler yapmalıyız?

 

Spor yaparken cildinize kesinlikle fondöten gibi ürünler uygulamamalısınız. Terle beraber yağ, kir ve makyaj kalıntıları birleştiği zaman bakteri oluşumuna neden oluyor, buda cildiniz de sivilcelenmeye neden oluyor. Spor yaparken bence makyaj yapılmamalıdır. Bakımlı ve at kuyruğu toplanmış saçlar, temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilt güzel görünmenize yetecektir.

 

Spor giyindiğimiz bir gün nasıl bir makyaj yapmalıyız?

 

Spor doğallıktan yanadır. Bu yüzden yokmuş gibi makyaj yapılmasını öneririm. Doğal   gibi kızarmış al yanaklar, kat kat sürülmeyen bir rimel ve dudak rengini hafif ortaya çıkartacak ürünler. Unutmayın pudranın kat kat sürüldüğü, dudakların ortaya çıktığı bir makyaj spor kıyafetinizde absürt duracaktır.

 

Güzellik Dolabı spor yapıyor mu? Hangi sporları, haftada kaç gün yapmaktan zevk alıyor?

 

Bir kaç yıl öncesine kadar lisanslı sporcuyken şimdiler de sadece hafta da 1 günümü pilatese ayırabiliyorum. Zevk aldığım sporlar ise basketbol ve yüzme zamanım olsa her gün yüzmeye gidebilirim.

 

Güzellik ve beslenme aslında bir kadın için birbirinden çok da uzak konular değil. Sen güzelliğin ve sağlığın için nasıl besleniyorsun?

 

Öncelikle bol su tüketiyorum. Su sayesinde cildin ihtiyacı olan nem sağlanır ve bu sayede cilt canlı bir görünüm kazanır. Su, vücuttan tüm toksinleri arındırır ve kanı temizler. Ayrıca ciltte sivilce oluşumunu engeller.Kızartılmış ve yağlı gıdalardan uzak duruyorum. Benim kilo sorunum olmasa da bu yiyecekler hem bölgesel yağlanmalara neden olurken, ciltte sivilcelenmeye de neden oluyor.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir