BÜŞRA ÖNDER RÖPORTAJI

upperness noa bra

[1] Merhaba Büşra seni tanıyabilir miyiz?

 

Hacettepe üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor bilimleri Öğretmenlik bölümü son sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda samsun büyük şehir belediyesi anakent sporda profesyonel olarak voleybol oynuyorum. Bu sebeple hayatım spor diyebilirim. Spor yapmaya çok küçük yaşta başladım ve kopmak imkansız bir hal alınca mesleğiminde sporla alakalı olmasını istedim bundan dolayı beden eğitimi bölümünü tek tercihim yaptım.

 

[2]Upperness yarışmasını nereden gördün ve katılmaya nasıl karar verdin?

 

Upperness’ı instagramdan https://www.instagram.com/upperness_official/ takip ediyordum ve birgün yarışma ilanını paylaştıklarını gördüm yanımda çok yakın bir arkadaşım vardı birbirimize baktık bence katılmalısın dedi ve hemen katıldım. Arkadaşlarımın destekleyici yorumlarıda beni ayrıca mutlu etti.

 

[3]Yarışmada diğer katılımcıları görünce ne düşündün? Ve özellikle kazandığını gördüğünde nasıl bir tepki verdin?

 

Kazandığımı duyunca gerçekten çok mutlu oldum ama gerçekten hem spor geçmişi hemde fiziki özellikler bakımından çok başarılı arkadaşlar katılmıştı açıkçası kendime güvenim dışında favorilerim bile vardı diyebilirim. Hatta favorilerimden biriyle final elemesine kalmıştık ben olmasaydım kesinlikle onun kazanmasını isterdim.(Esra ).

 

 

[4] Katalog ve kapak çekimlerinde kamera karşısında olmak nasıldı?

 

Çok fazla modellik deneyimim olmamasına rağmen okadar güzel sıcak ve cana yakın insanlarla çalıştım ki hiç sıkıntı çekmedim diyebilirim. Herkese tekrar çok teşekkür ederim.

 

[5]Yarışma sana neler kattı? Yarışmanın bundan sonraki hayatında bir şeyleri değiştireceğine inanıyor musun?

 

Bence herkesin fit bir vücuda ve kendine güvene ihtiyacı var. Bu yarışma sayesinde kendime güvenim arttı ve spora olan düşkünlüğüm perçinlendi diyebilirim. Dilerim spor hayatımdan hiç eksik olmaz.

 

[6]Upperness’ın yeni sezon ürünleri hakkında merak edenlere neler söylemek istersin?

 

Upperness’ı ilk olarak instagramda keşfetmiştim ürünleri piyasadan çok farklı ve tam olarak benim tarzımı yansıtıyordu bu yüzden takip etmeye başladım. Yarışma sayesinde ürünleriyle tanışma fırsatım oldu hepsi mükemmel gerçekten özellikle yeni sezon ürünlerinin büyük ses getireceğine eminim.

 

[7]Hangi sporları yapıyorsun? En çok sevdiğin spor dalı hangisi?

 

Çok küçük yaştan beri voleybol oynuyorum. Okuduğum bölüm sayesinde neredeyse bütün spor dallarıyla tanışma fırsatım oldu. Özellikle yüzme, tenis ve futbol dan büyük keyif alıyorum.

 

[8]Günde kaç saat ve hangi yoğunlukta, ne tarz antrenmanlar yapıyorsun?

 

Profesyonel olarak voleybol oynadığım için belirli antreman saatlerimiz var. Gün aşırı çift antrenman yapıyoruz ve antrenman saatleri maksimum 2.5 saati buluyor. Haftada en az 3 gün fitness programımız var.

büşra önder

[9]Beslenmene dikkat ediyor musun? Yoksa yesem de kilo almıyorum diyenlerden misin? Bir günlük beslenme planını bizimle paylaşır mısın?

 

Kimseyi kızdırmak istemem ama çevremde ki insanlar tarafından sürekli ne kadar çok yiyorsun lafını duyan ve kilo almayanlardanım. Tabii ki ben bunu sadece metabolizmaya bağlamıyorum sürekli bir antrenman halindeyim, okulumda bunun üzerine kurulu zaten. Bana kilo almamam çok normal geliyor. Tabi çok önemli bir not düşeyim abur cubur dan nefret ederim asla öyle bir alışkanlığım olmadı belki de sebep budur.

 

[10]Bakım sırlarını öğrenelim birazda, vücudun ve yüzün için uyguladığın özel bir maske veya her gün uyguladığın bir bakım ritüelin var mı?

 

Cilt bakımı konusunda oldukça şanslı olduğumu düşünüyorum çünkü sevgili annem estetisyen -güzellik uzmanı, yüzlerce maske tarifimiz var. Daima cilde masaj yapılmasını öneriyorum. kendimle ilgilenmekten ve bakım yapmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. En büyük servetimiz vücudumuz ona iyi bakmalıyız.

 

[11]Saç, vücut ve yüzün için ev yapımı maskelerin var mı? Bizimle bu küçük bakım sırlarını paylaşır mısın? En sevdiğin ev yapımı maske tarifin nedir?

 

Yüz maskesi olarak en sevdiğim muz ve bal karışımı. Ve her gece yatmadan önce asiti olmayan sodayla cildinizi temizlemenizi öneriyorum. En önemlisiyse cildiniz için sadece doğal olan bakımları uygulamanız. Spor yaptıktan sonra sıcak bir duşun ardından, ıslak cildinize bebek yağı sürüp daha sonra onu durulayarak yumuşacık bir tene sahip olabilirsiniz. Saç için ise saf zeytin yağını nemli saç dipleriniz uygulayın, sıcak bir havluyla sardıktan sonra yarım saat bekleyip yıkayın çok parlak ve en az vücudunuz kadar güçlü saçlara sahip olun.