SAMET GÖRGÖZ RÖPORTAJI

samet görgöz röportajı

Merhaba Samet Görgöz seni tanıyabilir miyiz? 

 

Merhaba , 1991 Edirne doğumluyum. Yaklaşık olarak 7 yaşımdan beri sporun çeşitli dallarıyla ilgilendim. Lisans eğitimimi Trakya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği bölümünde tamamladım. Yükseklisans eğitimime  ise Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde devam etmekteyim. 2015 Miss&Mr Model of Turkey yarışmasında finale kalarak swimsuit ödülü aldım. Vücut geliştirme fitness federasyonunun 2.kademe lisanslı eğitmeniyim. Aynı zamanda Zumba eğitmenliğide yapmaktayım. Şuanda aktif olarak bir spor salonunda personal trainer olarak çalışmaktayım.

 

Upperness yarışmasını nereden gördün ve katılmaya nasıl karar verdin?

 

İnstagram https://www.instagram.com/upperness_official/ sayfasında gördüm bu yarışmayı. Zaten takip ettiğim bir sayfaydı şansımı denemek ve katılmak istedim. Yapabileceğime inandığım bir yarışma gibi hissediyordum.

 

Yarışmada diğer katılımcıları görünce ne düşündün? Ve özellikle kazandığını gördüğünde nasıl bir tepki verdin?

 

Diğer katılımcıları görünce rekabetin çok yüksek olduğunu görmüştüm. Aralarında çok başarılı sporcularda vardı . Benimde 2 tane favorim vardı ve bunlardan 1 tanesi finalistti. Kazandığımı ve seçildiğimi görünce çok sevinmiştim ve birazda şaşırmıştım.

samet görgöz röportajı1           samet görgöz röportajı2

Katalog ve kapak çekimlerinde kamera karşısında olmak nasıldı? 

 

Çok güzeldi her şey. Çok güzel deneyim oldu benim için. Upperness markasının ürünlerini zaten severek giyiyordum , çekimlerde bunun için ayrı bir zevkli oldu. Kamera karşısında olmak heyecan vericiydi.

 

Yarışma sana neler kattı? Yarışmanın bundan sonraki hayatında bir şeyleri değiştireceğine inanıyor musun?

 

Yarışma bana çok şey kattı. Çekimlerde tanıştığım kişiler gerek tecrübeleriyle olsun gerek ilgi ve alakalarıyla olsun bana çok şey kattılar. Tecrübelerinden yararlanabileceğim bir çok insanla tanışma fırsatım oldu.

 

Upperness’ın yeni sezon ürünleri hakkında merak edenlere neler söylemek istersin?

 

Yeni ürünler o kadar muhteşem ki renkleri olsun kalıpları olsun muhteşem düşünülmüş. Spor yapılan heryerde bu ürünleri görmeye alışmalıyız bence.

 

Hangi sporları yapıyorsun? En çok sevdiğin spor dalı hangisi?

 

Spor salonu dışında tenis ve futbol oynuyorum ben. Haftanın 1 günü tenis , haftanın 2 günüde futbol oynamaya çalışıyorum. En sevdiğim spor dalı çocukluğumdan beri futboldur. Kesinlikle yeri ve önemi benim için çok farklı.

 

Günde kaç saat ve hangi yoğunlukta, ne tarz antrenmanlar yapıyorsun?

 

Haftanın 4 günü çalışıyorum ben. Genelde fonksiyonel antrenman yapmayı ve yüksek yoğunlukta çalışmayı seviyorum. Yaptığım hareketlerde birden fazla kas grubunu çalışmayı hedefliyorum ve stabilizasyona önem veriyorum.

 

Beslenmene dikkat ediyor musun? Yoksa yesem de kilo almıyorum diyenlerden misin? Bir günlük beslenme planını bizimle paylaşır mısın?

 

Beslenmeme dikkat ediyorum. Bu benim yaşam tarzım halime geldi artık . Bir öğünde yani tabağımda genelde %60 protein, %30 sebze veya lif ağırlıklı ve %10 miktarda karbonhidrat bulundururum. Tüm öğünlerimi buna göre ayarlıyorum ve günde 5 öğün yapıyorum. Daha çok protein ağırlıklı besleniyorum.

 

Bakım sırlarını öğrenelim birazda vücudun ve yüzün için uyguladığın özel bir maske veya her gün uyguladığın bir bakım ritüelin var mı?

 

Kişisel olarak uyguladığım özel bir bakım yok ama vücudumun tepki verdiği yağlı besinlerden ,abur cubur yemekten uzak durmaya çalışıyorum. Ve vücudumun yenilenmesi için boş bol su içmeyi ihmal etmiyorum.