UPPERNESS spordaki tarzını konuştururken her zaman fit ve sağlıklı kalabilmeniz için de size özel projeler üretmeye devam edecek. Sizler için hazırladığımız bu köşede fitness sporunun tüm detaylarını günden güne hazırladığımız içeriklerle anlatıyor olacağız.

Fitness, tam olarak kelime karşılığındaki gibi ‘sağlıklı ve formda’ kalmak için yapılan bir spor dalıdır.

Fitness, bütün spor dallarında kullanılan egzersizlerin sentezlenmesiyle ya da bir spor dalına özgü egzersizlerin yapılmasıyla oluşur. Belirli bir standardı olmamakla birlikte kişiye ve hedeflenen amaca göre farklı programlar uygulanabilir. Yaşınız, vücut tipiniz, yaşam tarzınız fitness programınızın belirlenmesinde önemli etkenlerdendir. Fitness ile kas gruplarınıza kondisyon kazandırılması hedeflenir. Ancak, belirtmekte fayda var: vücut geliştirmeden farklı olarak kaslarınız büyümez; kaslarınızın sıkılaşması ve estetik bir görünüme kavuşmanızı yani fit bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Sağlıklı, hastalıklara karşı dirençli, orantılı ve kuvvetli bir vücut, sağlam kas ve kemik yapısı, zinde bir yaşam bu spor dalının en önemli getirilerindendir.

UPPERNESS Coaching köşemiz ile alanında uzman Fitness Eğitmeni Kadir NAMLI’nın sizler için hazırlayacağı videoları UPPERNESS web sitesi ve sosyal medya hesaplarından, Kadir Namlı Instagram hesabı ve Youtube kanalından takip ederek sağlıklı ve fit görünmek için gerekli bilgileri tüm bilgileri ve incelikleri öğrenebilirsiniz.

Doğru egzersiz yapabilmenin ilk kuralı vücudunuzu tanımak ve ihtiyacınız olan doğru egzersiz türünü bulabilmektir. Eğitici videolar ve paylaşımlar ile sizler de kendinize uygun egzersiz türlerini seçip kısa zamanda olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Aynı zamanda, kalp, şeker, tansiyon gibi sağlık sorunlarında, yaşlılıkta yapılması gereken egzersizler, omurga bozukluklarına iyi gelen hareketler ve daha birçok bilgi ve sorunun cevabını bulabileceğiniz bir platform hazırladık sizler için.

uppernesscoaching.com

coaching123

 

kadir-hoca1