VLOGGER DİLARA KÖSELER

dilara köseler

Merhaba Dilara seni instagram ve youtube hesabından takip ediyoruz. Bir de seni senden dinleyelim. Neler yapıyorsun?

 

Merhaba, Yeditepe Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden yeni mezun oldum ve İşletme yüksek lisansına başladım. Üniversite hazırlık sınıfının son zamanlarında da kendi stilimi paylaştığım bir blog açtım. Başta çok çekinsem de şimdi bu girişimimden dolayı çok mutluyum çünkü bana hep bir şeyler kattı; yeni insanlar tanıdım ve tecrübeler edindim. Şimdilerde de yine ilgimi çektiği için giriştiğim Youtube kanalım ile ilgileniyorum.

 

Vlog nedir bilmeyenler için anlatır mısın?

 

Video blog anlamına geliyor ve içerik üretenlere de vlogger deniyor. Yani yazı yerine video ile blog tutma da diyebilirim 🙂 Vloglar şu an bloglarında 4-5 yıl önce yaşadığı patlamayı yaşıyor ve her gün yeni bir kanal daha ekleniyor aramıza.

Youtube kendinizi ifade edebilmek ve gerçekten kim olduğunuzu, ne sevdiğinizi göstermek için inanılmaz güzel bir platform. Yaratıcılığın sınırı yok, blogdan farklı olarak izleyenlerinizle yüz yüze gibisiniz; gerçekten ne demek istediğinizi hatta ne kadar samimi olduğunuza kadar her şeyi aktarabiliyorsunuz ya da onlar algılayabiliyor çünkü bu sefer işin içine mimiklerinizden ses tonunuza kadar bir sürü şey eklenmiş oluyor.

 

Vlogger olmaya ne zaman ve nasıl karar verdin?

 

Düzenli olarak takip ettiğim İngiliz bir blogger vardı ve Youtube kanalını hayranlıkla izliyordum, çünkü tarzı ve bunu gösteriş şekli çok hoşuma gidiyordu. Bir yandan da blog yeterli gelmiyordu, istediğim kadar paylaşamıyordum. Kanal açana kadar asla arkadaşlarım arasında bile videolarda gözükmek istemiyordum nasıl oldu da o çekingenliği yendim hiç bilmiyorum. Önce blogun bana yeterli gelmediğini düşündüğüm ve izlemekten keyif aldığım alışveriş videolarını çektim daha sonra bir günümü kaydettiğim vloglar ve makyaj videoları geldi.

 

Özellikle makyaj ilgilendikçe sizi içine çeken bir konuymuş onu anladım. Başlangıç olarakta sanırım 2014 Temmuz diyebilirim.

Makyaj hakkında bu kadar bilgiye nasıl sahip oldun?

Dediğim gibi makyaj ilgilendikçe, yeni şeyler denedikçe daha da iştah kabartan bir konu. Öncesinde de seviyordum, annem çok bakımlıdır ve onu göre göre büyüdüğüm için zaten seviyordum ama https://www.youtube.com/user/dilarakoseler kanalımı açtıktan sonra yeni şeyler denemeye başladım ve deneme yanılma yönüyle hala bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum 🙂

Tarzını nasıl tanımlarsın?

Kesinlikle parlak şeyleri seviyorum 🙂 Gösterişli ya da tek başına ilgi odağı olabilecek parçaları çok seviyorum. Tarzımı tek bir kalıba nasıl sokabilirim bilmiyorum açıkçası ama beni tanıyanlar neyi sevebileceğimi kolayca anlayabiliyor. Maalesef alışverişte elim hiçbir zaman sade ya da basic parçalara gitmiyor; nerede püskül, payet ya da renk ben oradayım!

 

Alışverişe ne sıklıkla çıkarsın? Son zamanlarda neler satın aldın?

 

Her zaman her şeyle giyilebilecek parçaları seçemediğim için, eksik olan bir şey olduğuna karar verdiğimde çıkıyorum. Önceden daha sık alışveriş yapıyordum ama şimdi daha akıllıca davranmaya çalışıyorum. Son zamanlarda indirimden dolayı çok fazla alışveriş yapmış gibi hissediyorum ama sezonda çok istediğim parçaları bulduğum için mutluyum; culotte pantolonlardan, siyah süet püsküllü bir etek ve birkaç ayakkabı 🙂

dilara köseler youtube

2016 sezonundan seni en çok etkileyen markalar hangileri?

 

Dior’un şeffaf topuklu botlarına aşık oldum ve benzerlerini uygun fiyata buldum, bunun dışında Türk markalarından Koton’un koleksiyonlarını ve ilerleyişini çok beğeniyor ve takdir ediyorum. Özellikle İlkbahar/Yaz koleksiyonu harika! Tek sorun lansmanlarda incelediğim ve beğendiğim koleksiyon ürünlerini mağazalarda zor seçip bulabiliyor olmak. İpekyol ve Twist her zaman beğendiğim parçalar sunan bir başka marka. Yabancı markalardan fiyat ve modeller düşünüldüğünde Asos gerçekten çok beğendiklerimden.

 

Vlog kuruluş hikayesi nedir, nasıl ortaya çıktı?

 

Blogun yetmediği yerde vlog geldi diyebilirim.

Neler var videoların içerisinde?

Önce moda ve stil olarak başladım ama şimdi her şeyden biraz var; moda,güzellik,ilişkiler,seyahat.

 

Yeni projelerin var mı? İlerleyen dönemde seni nerelerde göreceğiz?

 

Yapmak istediğim çok şey var, Youtube beni çok heyecanlandırıyor. Daha çok stil videosu çekmek ve özellikle seyahatlerimi vloglamak çok istiyorum. 1 hafta sonra nerede olurum hiç bilmiyorum ama hep ilerliyorum ve bunun için çabalıyorum, umarım güzel yerlerde! 🙂