VLOGGER NURGÜL VAROL RÖPORTAJI

nurgül varol

1- Merhaba Nurgül seni senden dinleyelim. Neler yapıyorsun?

 

Öncelikle merhaba, ben Nurgül Varol 21 yaşındayım. Bilgi Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri okuyorum.  Bunun dışında Nurgül Varol adında youtube kanalım https://www.youtube.com/user/makyajdefterim var. Orada makyaj, moda ve günlük yaşantımla ilgili videolar hazırlıyorum ve yine Bilgi Üniversitesi’nin duvarlarındaki ekranlarında makyaj videolarım yayınlanıyor ve Bilgi Üniversitesi’nde düzenlediğimiz bir çok programda da makyözlük yaptım.

 

2- Vlog kuruluş hikayesi var mı? Vlogger olmaya ne zaman ve nasıl karar verdin?

 

Bundan 2 sene önce başladım bu serüvene şu an iyiki de başlamışım diyorum. İlk başladığımda teknik olarak sadece bir profesyonel fotoğraf makinem ve montaj için laptop’ım vardı. Bu işe ilk ikisiyle başladım ancak video çekip Youtube’a yüklemek en başta benim içim çok kolay bir şey değildi çünkü izleyenler ne der?, beğenirler mi?diye düşünmeye başladım ve birden cesaretimi topladım utangaçlığımı, korkumu bir tarafa bıraktım ve ilk videomu yükeldim. Çektiğim videolardan o kadar güzel geri dönüşler aldım ki bu işe devam etmeliyim dedim. Ve ilk başta sadece hobi olarak başladığım bu serüven şu an işim oldu diyebilirim.  Daha sonra sadece bu iki ekipmanın bana yetmeyeceğini ve daha kaliteli videolar çekmem gerektiğini düşünerek yapay ışıklar ve yeni kamera alarak video çekmeye başladım hala da devam ediyorum.

 

3-Makyaj’a ve güzelliğe ilgin nasıl başladı?

 

Küçüklüğümü bilen herkes anlatır elimden kırmızı rujumu asla düşürmezmişim. Sürdüğümden değil ama her küçüklük fotoğrafımda o kırmızı rujumu görüyorum. Makyaja ilgimin çok olmasından dolayı lise de bir kaç makyaj malzemesi almaya başladım gerçi itiraf etmeliyim ki o zamanlar çok da bilinçli kullanmıyordum ama düzenli bir şekilde güzellik dergilerini takip ediyordum. Yeni ürünler çıktıkça denemek ve yorumlamak istediğim için ilgim git gide iyice arttı.

nurgül varol vlogger

4- Günlük hayatta ne tarz makyaj yapmayı seversin?

 

Günlük hayatta beni eyelinerla nerdeyse hiç görmezsiniz diyebilirim. Onun yerine daha doğal tonlarda, mat ve pratik bir göz makyajı yapmayı seviyorum.  Tenimde ise kesinlikle  ışıltılı ve canlı bir ten görüntüsünü çok seviyorum. Günlük hayatta tenim için cc krem kullanmayı daha çok tercih ediyorum böylelikle tenimde de ağır bi makyaj görüntüsü oluşmamış oluyor.

 

5– Alışverişe ne sıklıkla çıkarsın? Son zamanlarda neler satın aldın?

 

Ah alışveriş yapmak!  Beğendiğim her şeyi almam, benim bir ürünü almam için o ürüne aşık olmam gerekir, eğer aşık oldaysam hiç kaçarı yok düşünmeden alırım. Evet kabul ediyorum çok güzel bi şey değil ama herkesin alışverişte bir huyu vardır benimkisi de bu. Alışverişe ise, almam gereken, ihtiyacım olduğunu düşünüğüm parçalar olduğunda çıkıyorum. Son zamanlarda boğazlı bol kazak, kaban ve bot alışverişi yaptım.

 

6- 2016 sezonundan Nurgül Varol ‘u etkileyen makyaj ürünleri hangileri?

 

2016 da beni en çok etkileyen makyaj ürünleri kesinlikle kalıcı likit mat rujlar ve aydınlatıcılar. Mat rujlar kalıcı olduğu için tüm gününüzü kurtarıcı bir ürün olarak görüyorum. Aydınlatıcılar ise en sevdiğim makyaj ürünü diyebilirim. Hem likit hem stick hem de pudralı hepsinin yeri ayrı ben de. 2016 da markalar harika aydınlatıcılar çıkarmışlar. Denemek için sabırsızlanıyorum.

 

7- Neler var videoların içerisinde?

 

Kanalımda daha çok makyaj, moda ve günlük hayatımla ilgili videolar paylaşıyorum. Makyaj videoları, favoriler, beğenmediğim ürünler, ürün incelemeleri, yaptığım alışveriş de aldığım ürünleri gösteriyorum veya benimle bir gibi o gün başlık altında bir gün  boyunca yaptığım şeyleri çekiyorum.

 

8- Yeni projelerin var mı? İlerleyen dönemde seni nerelerde göreceğiz?

 

Dediğim gibi youtube artık benim işim gibi oldu ancak okuldaki derslerim de oldukça yoğun ikisini bi arada yürütmeye çalışıyorum. Şu anki konumumdan çok memnunum ancak 2016’da beni yeni projeler bekliyor.